Definice franchisingu

Definice franchisingu dle Evropského kodexu etiky franchisingu EFF:

Franchising je odbytový systém, jehož prostřednictvím se uvádí na trh zboží a/nebo služby a/nebo technologie. Opírá se o úzkou a nepřetržitou spolupráci právně a finančně samostatných a nezávislých podniků, Franchisora (poskytovatel franchisy) a jeho Franchisantů (franchisingový příjemce).

Franchisor zaručuje svým Franchisantům právo a zároveň jim ukládá povinnost, provozovat obchodní činnost v souladu s jeho koncepcí.

Toto právo Franchisanta opravňuje a zavazuje užívat za přímou nebo nepřímou úplatu jméno Franchisorovy firmy a/nebo jeho ochrannou známku a/nebo servisní známku a/nebo jiná práva z průmyslového a/nebo duševního vlastnictví, jakož i know-how, hospodářské a technické metody a procedurální systém, v rámci a po dobu trvání písemné franchisové smlouvy, za tímto účelem uzavřené mezi stranami, a za trvalé obchodní a technické podpory ze strany Franchisora.

Organizační struktura franchisové sítě je založena na dělbě práce: Franchisor se věnuje systémovým a strategickým úkolům a Franchisantům přenechává řešení operativních záležitostí.

Franchising je systém, který umožňuje začínajícím podnikatelům získat hodnoty, které tradiční formou podnikání budují cestou "pokus-omyl". Za určitý vstupní poplatek má subjekt franchisanta právo na celou řadu informací vycházející z mnohaleté zkušenosti, jejímž pozitivním důsledkem je, mimo jiné, eliminace počátečních chyb. Tento jev má jistě pozitivní vliv na čas a samozřejmě i úsporu finančních prostředků. Typickým příkladem takové spolupráce je např. KFC, McDonalds´, Yves Rocher, Ambiente apod.

Maxíkova školka nabízí možnost zřídit a provozovat vlastní zařízení pro děti předškolního věku dle produktové nabídky.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.