Dětský koutek II.

V dnešní době se nejeden podnik, fitness či obchodní dům může pochlubit programem pro děti, který je zabezpečován zaměstnanci dětského koutku. Možnost umístit dítě do dětského koutku jistě uvítá velký počet rodičů. Rodič si může v klidu nakoupit, zacvičit a mezitím víte, že je o Vaše dítě dobře postaráno. Proto je také důležité, kdo dětský koutek provozuje, jaký je program a celkové vybavení prostor.

Existuje několik firem, které provozují dětské koutky a starají se o kvalitní program pro děti. Mezi ně patří i firma Time Out Plus, která je provozovatelem dětských koutků v pražských obchodních domech jako například Arkády Pankrác, Centrum Černý Most, Centrum Chodov, Fashion Arena Outlet Center , Globus Čakovice a mnoho dalších po celé České republice.

Všechny dětské koutky by měly být klimatizované. Zároveň by jejich zaměření mělo vždy odpovídat jistému tématickému pojetí – např. džungle, středověký hrad, piráti apod. Na děti zde čekají vždy skluzavky s balónky, hrací prostor s množstvím hraček, stoly na ruční práce, kreslení a malování, mini kino, konzole Playstations s širokou nabídkou her a prostor na jezdění na elektromobilech. Vše zajišťuje personál s pedagogickým či zdravotním vzděláním; pojištění takových prostor v dětském koutku pro jakýkoliv případ je samozřejmostí.

Toto je popis toho, jak by takový dětský koutek měl vypadat, ale stěžejním kritériem zůstává první dojem a intuice, a to zejména za přispění personálu dětského koutku. Prioritou tedy v dětském koutku je především kvalitní personál a kvalitní standardizované vybavení prostor vhodné pro děti. Pokud vybraný koutek splňuje požadavky rodičů, není se proč obávat dítě do takového dětského koutku svěřit. Pak již nezbývá než vyrazit za zábavou a nákupy.

Máte zájem o informace týkající se dětských koutků, hlídání dětí, baby-sittingových agentur apod.? Neváhejte kontaktovat Asociaci předškolního vzdělávání, o.s., na: pt@apvz.cz, anebo na tel. čísle: 776 22 44 55. Rádi Vaše dotazy zodpovíme.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.