Provoz školky, jeslí

V okamžiku, kdy se zamyslíte nad tím, co všechno by mohl obnášet provoz školky nebo jeslí, je jen velmi malá pravděpodobnost, že se vám vše vyjeví tak, jak to skutečně je. (A to pomíjíme fakt neustálých změn ze strany úřadů problematiku předškolní výchovy a vzdělávání upravujících.)

Stejně tak, jako je sklenice pro jednoho poloplná a pro druhého poloprázdná, tak jednomu se vybaví méně starostí a druhému naopak více, než jich reálně je. V případě, že překlenete veškeré strasti založení školky nebo jeslí, objeví se spousta dalších, co se provozu týká. Co byste měli mít na paměti, než se do všeho vrhnete po hlavě, je:

  1. Reklama – bez ní to jen těžko půjde a peněžní částky, které je mnohdy třeba vynaložit, nejsou zanedbatelné. Přestože maminky a tatínci, kteří s Vámi budou mít dobrou zkušenost, budou šířit doporučení, nehodí se usnout na vavřínech. Chytrá propagace, ale především dobré jméno školky, které se etabluje na trhu již delší dobu, je klíčem k úspěchu.
  2. Prostor – velmi důležitý aspekt. V rozhodnutí a správné volbě objektu spočívá další podstatný klíč k úspěchu. Je zde třeba zohlednit velikost domu – užitnou plochu, plochu pozemku, umístění v lokalitě, dostupnost, spádovou oblast, potenciální zájem ze strany klientů v dané oblasti atd. Neméně důležití jsou např. i sousedi… :-), kteří Vám mohou život hodně ztrpčit.
  3. Vybavení – zejména to vstupní je nákladné, ale ani poté vše nekončí a je nutné občasné obměňování, či doplňování.
  4. Personál – měsíčně Vám budou docházet z účtu peníze pro Vaše pedagogy. Zprvu je důležité nezaměstnat tři zkušené vychovatele pro 2 děti. Nechte počet svých zaměstnanců úměrně růst s počtem Vašich stálých návštěvníčků, přičemž ten nejdůležitější – vedoucí učitel – musí být již od prvního dne fungování školky.
  5. Strava – je třeba zajistit pravidelný příjem potravy. Ať už vlastním vyvařováním, nebo objednáváním obědů a svačin od společnosti oprávněné k zabezpečení stravování pro děti předškolního věku.
  6. Úklid – čistota prostoru školky, jeslí je velmi důležitá. Proto nějaká úklidová četa, nebo jen brigáda Vašeho mladistvého dítěte je nepostradatelnou součástí dobře fungujících jeslí, či školky. Velmi důležité je ovšem používat správné přípravky ve správné koncentraci. Prevence, zejména v období podzimu a zimy, je velmi důležitá.

V případě všech bodů je třeba mít napaměti, že Maxíkova jazyková školka/jesle již prostřednictvím Asociace předškolního vzdělávání, o.s., jejímž je Maxíkova jazyková školka/jesle členem, zprovoznila 14 školek a jeslí pro celé České republice. Problematika marketingu, reklamy, výběru prostor, personálních otázek či zabezpečení dodavatelů pro stravování či jiné služby, jsou námi dokonale zmapovány. Díky rámcovým smlouvám s celou řadou dodavatelů služeb/zboží/výrobků jsme schopni velmi flexibilně a za velmi výhodných nejen cenových, ale i platební (např. odklad platby) a smluvních podmínek, zabezpečit služby potřebné pro zřízení a následný provoz předškolního zařízení, a to ať již ve formě franšízového balíčku či ve formě outsourcingu (možnost využít kanceláře, sekretářky, účetního, daňového poradce, právní poradenství, zastupování při jednání na úřadech apod.).

Rádi byste se odpovědi na otázky, které v našem článku nebyly zmíněny? Napište nám: info@maxíkovaskolka.cz nebo volejte: 776 22 44 55.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.