Státní jesle

Státní jesle v České republice rozhodně nejsou ničím obvyklým. Rodiče, které pro své malé sehnali místo ve státních jeslích, jsou spíše ojedinělým případem. Docela výstižné je nahlédnutí do statistik, které praví, že v České republice je ve státních jeslích místo pouze pro jedno procento dětí. Nic na tom nezměnil ani vývoj posledních let, který zastává názor, že by v každé zemi měly být státní jesle alespoň pro 30 % dětí.

V celé České republice je 46 státních jeslí. Co tedy dělat v případě, že o jesle skutečně stojíte, ale není vám přáno?

V některých místech státní jesle nenajdete. Proto situaci můžete řešit babičkou, anebo chůvou. Jsou zde však jesle soukromé, které nejenže disponují dostatečnou kapacitou, ale zároveň i péče o své zákazníky zvládnou lépe, než tomu je právě u státních jeslí. Navíc v mnoha případech, jako je tomu např. i u Maxíkových jesliček v Praze, se prolínají určité aktivity jesličkového a školkového dne, takže děti mají možnost konfrontovat denní režim i s dětmi staršími, což je zřejmě největším benefitem.

Vážené maminky a tatínkové, máte zájem o informace ohledně jesliček státních či soukromých ve Vašem regionu? Máte zájem o bližší informace o českém či cizojazyčném vzdělávání dětí předškolního věku? Rádi byste doporučení na chůvu či au-pair? Anebo byste si rádi vyzkoušeli, jak Vaše dítě reaguje např. na cizojazyčné prostředí v rámci např. zkouškového dopoledne zdarma? Neváhejte kontaktovat Asociaci předškolního vzdělávání, o.s., a my Vám rádi poradíme na tel.: 776 22 44 55 nebo e-mailové adrese: info@apvz.cz

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.