Založení školky, jeslí

V případě, že se chystáte vzít osud několika dětiček do svých rukou a vložit svou energii do založení mateřské školky či jeslí, je nutno mít na paměti několik zásad, bez kterých se budování nové školky, či jesliček neobejde.

Na internetu najdete např. tuto velmi dobrou radu: „V první řadě probádejte svůj bankovní účet, a to dost možná až na dno. Základní kapitál je nepostradatelný. Nalezení vhodných prostorů není rovněž jednoduchá záležitost…“ My dodáváme - nemluvíme o ceně služby či nájmu na prvním místě, ale o prostředím vhodném pro všechny zúčastněné strany takového projektu – lokalita, dostupnost, spádová oblast, dojezdnost (zejm. pro rodiče), - velikost zahrádky, dispozice vnitřních prostor (pro děti), - a samozřejmě potenciální zájem o tu kterou službu v té které cenové hladině, cena nemovitosti, typ vlastnictví a smluvní podmínky v případě nájmu (pro provozovatele).

K založení školky, popřípadě jeslí, neodmyslitelně patří obsáhlá administrativa – certifikace, povolení (živnostenský úřad, finanční úřad, místně příslušná správa sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovna, pojišťovna pro pojištění podnikatelské činnosti, krajská hygienická stanice, stavební úřad, hasiči, referát životního prostředí atd.), přičemž není radno přehlédnout další důležité fakty – náročnost administrativy, časovou náročnost (odvolání, nabytí právní moci atd.) a byrokracii.

Nyní přejděme k praktické stránce věci. Je všeobecně známo, že v nově začínajícím projektu není radno podceňovat sílu reklamy. Co si myslíte, že je tím nejsilnějším tahákem pro rodiče? Jak nejlépe oslovit svého potenciálního klienta? Letáky? Tištěná inzerce? Internet? Doporučení? Velké slevy? Co myslíte?

Maxíkova jazyková školka/jeslí nabízí zabezpečení komplexního portfolia služeb, tedy včetně jednání se všemi úřady, doporučení marketingové strategie (marketingový mix, výběr správných komunikačních kanálů a především timing), účetní, daňové a právní poradenství atd. Pro Vaši lepší představu: zadejte si 5 nejhledanějších termínů, které rodiče v souvislosti s hledáním/výběrem školky či jeslí hledají na internetu. Začněte např. na www.seznam.cz a zadejte postupně tyto termíny: (i) mateřská školka, (ii) jazyková školka, (iii) „jesle“, (iv) školka a (v) jak do školky. Samozřejmě nepočítejme placenou reklamu „Sklik“. A pak se podívejte, jaké školky či jaké odkazy vyjíždějí pod Maxíkovou školkou. Nebo si zkuste najít svou oblíbenou školku a porovnejte.

Máte více dotazů ohledně potřebných oprávnění? Rádi byste znali vše potřebné pro zprovoznění předškolního zařízení? Chcete se seznámit s legislativní stránkou této činnosti? Neváhejte nás kontaktovat na: info@maxikovaskolka.cz nebo na: 776 22 44 55.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.