Anglická školka

Anglická školka je výchovně-vzdělávacím zařízením pro děti předškolního věku s výukou v cizím jazyce (anglickém), a to ryze soukromého charakteru. Program v anglické školce probíhá většinou dle britských osnov (tzv. Curriculum). Toto Curriculum, které je běžně využíváno ve všech anglických školkách, může obsahovat i prvky českého edukativního systému, a to zejména v období před nástupem dítěte do základní školy.

Výuka i běžná komunikace je v takové anglické školce v anglickém jazyce a čeština je slyšet jen výjimečně. Pedagogický sbor anglické školky se skládá z Čechů, kteří disponují příslušným vzděláním a praxí a své znalosti z anglického jazyka mohou doložit státní, anebo jinou mezinárodně uznávanou zkouškou, a rodilých mluvčí, kteří český jazyk ovládají pouze pasivně, což má pozitivní efekt na komunikaci s dětmi, kdy jsou děti nuceny komunikovat pouze v anglickém jazyce.

V anglické školce se děti zcela přirozenou a nenásilnou formou učí novému jazyku. Výuka probíhá pomocí her, písniček, básniček, soutěží a her. Příjem informací je zajištěn nejen díky těmto aktivitám, ale i různým výletům, externím lektorům, pravidelnému doplňování hraček a didaktických pomůcek atd. Děti si velice rychle zvyknou na základní pokyny a snadno je začnou používat. Předškolní věk je nejvhodnější dobou pro výuku cizího jazyka. Podle mnoha odborných studií se jedná o nejefektivněji vynaloženou investici.

Děti mohou začít navštěvovat anglickou školku většinou již od dvou let, někde však již od 18 měsíců. Děti mohou chodit do anglické školky na dopoledne, na celý den, anebo na odpoledne. Poslední zmiňovaná varianta je často využívána v kombinaci se státní (českou) školkou. Hodinová docházka z důvodů efektivnosti výuky není v anglické školce možná.

 

Vážené maminky a tatínkové, zajímá Vás více o předškolní výchově a vzdělávání? Nejste si jisti, kdy je dobré začít u dítěte s cizím jazykem? Zajímá Vás, jak Vaše dítě bude reagovat v cizojazyčném prostředí? Anebo máte zájem provozovat vlastní školku? Neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme: reditel@maxikovaskolka.cz, 776 22 44 55.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.