Laryngitida - Dětské nemoci

Laryngitida

 

Způsob přenosu laryngitidy

Přenos infekce probíhá kapénkově. Infekce se šíří hlavně díky kýchání, kašli a rýmě.
Charakteristické projevy
Mezi hlavní příznaky laryngitidy patří kašel, chrapot až ztráta hlasu, sípot a bolesti v krku. Při dýchání plíce vydávají pískavý, nebo chrčivý zvuk. Je zvýšená teplota a v dýchacích cestách vzniká hustý hlen. Nemocný se cítí unavený, trápí ho nechutenství, špatně se mu dýchá. Z důvodu špatného okysličování modrají konečky prstů, uši, nebo rty. Ke zhoršení stavu dochází v noci, kdy dochází k záchvatům kašle.

Případné komplikace laryngitidy

Pokud záněty dýchacích cest způsobené viry nejsou léčené, může se šířit a to může vyvolat postižení plic. V některých případech pak tyto změny můžou vést až ke vzniku nádorů.

Diagnóza onemocnění

Laryngitida se projevuje únavou, zvýšenou teplotou, zvětšením uzlin – bolestí v krku, suchým kašlem, chrapotem až ztrátou hlasu, potížemi s polykáním.

Léčba laryngitidy

Podávají se léky na ztlumení kašle. Dále se podávají přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou. Lékař předepíšet inhalaci lokálně působících antibiotik, nebo jsou tyto podávány ve spreji.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.