Helen Doron

Helen Doron Early English je dílem anglické filoložky, která spojením akademických studií s praxí, jako učitelka anglického jazyka, vytvořila jedinečný způsob, jak malé děti učit jednoduchým a efektivním způsobem anglickému jazyku.

V roce 1987, kdy Helen Doron Early English představila světu svou novou metodu, představila první jazykový program, který se zaměřoval na děti v raném věku.

Metoda Helen Doron Early English přistupuje k dětem coby k malým geniům řeči. Přestože dospělí hledí na osvojování jazyka, jako na něco složitého a namáhavého, pro děti je to hra. Již batolata vnímají rytmy, melodii a strukturu jazyka ve svém okolí, učí se jazyku dříve, než jsou vůbec schopni mluvit. A žádný jazyk pro ně není cizí. Toto rozpoznávání přijde podstatně později.

Studie amerických vědců zdůvodňují snadné učení cizích jazyků v raném věku vývojem mozku. Pakliže k přijetí dalšího jazyka dochází v době, kdy dítě přijímá i ten svůj mateřský, pak se oba jazyky ukládají do stejného centra v mozku. Využití je proto stejně přirozené, jako když mluví svým mateřským jazykem. Později je pro každou naučenou řeč vytvořena neuronová síť, která vyžaduje při každém využití jazyka „zaktivování“, což jsou zbytečné obtíže navíc.

Vážené maminky a tatínkové, zajímá Vás více o předškolní výchově a vzdělávání? Zajímá Vás, jak Vaše dítě bude reagovat v cizojazyčném prostředí? Rádi byste se dozvěděli více o nabídce předškolních zařízeních ve Vašem okolí? Anebo máte zájem provozovat vlastní školku? Neváhejte kontaktovat Asociaci předškolního vzdělávání, o.s. a my Vám rádi poradíme: info@apvz.cz , 776 22 44 55.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.