Jak do školky

Při výběru školky hrají velkou roli požadavky rodičů a jejich finanční možnosti na straně jedné, na straně druhé pak nabídka předškolních zařízení. O školku pro své dítě by se rodiče měli zajímat již brzy po narození potomka. Pokud rodiče budou „sbírat“ informace o předškolním zařízení od raného věku dítěte, poté jim odpověď na otázku: „Jak do školky?“ nebude činit potíže.

Pokud se rodiče zabývají otázkou „Jak do školky?“ na poslední chvíli, bývá již velmi složité najít vhodnou školku. Jako optimální je dát nejen na první dojem (webové stránky, komunikace, zázemí a prostředí školky, její vybavení, personál apod.), ale samozřejmě navštívit školky dvě či tři, aby měl rodič objektivní srovnání. Vše je třeba hodnotit i po stránce finanční. Máte zájem o cizojazyčnou školku? Počítejte s náklady kolem 18.000,- Kč – 20.000,- Kč/měsíčně.

Rádi byste bilingvní školku? Počítejte s náklady mezi 14.000,- Kč – 18.000,- Kč/měsíčně. Všem rodičům vřele doporučujeme zabývat se touto otázkou dříve, a to zhruba 1 rok – 3 měsíce před zamýšleným nástupem dítěte do školky. V takovém případě mají rodiče možnost využít speciální nabídky na včasný zápis dítěte do školky. Např. u Maxíkovy jazykové školky je možné využít různých speciálních nabídek (např. registrace zdarma, 1 – 12 měsíců docházky zdarma apod.), a to vždy při podpisu smlouvy do konce kalendářního roku s nástupem od 1. července roku následujícího.

Velmi podstatné je v takovém okamžiku udržovat pasivní kontakt rodiče s dítětem s naší anglickou školkou – např. se pravidelně nechávat zpravovat o dění ve školce (aktivity, výlety apod.), pravidelně se účastnit společenských akcí (např. 1x měsíčně) a dítě tak pomalu připravovat na vstup do nového prostředí, seznamovat ho s novými kamarády, učiteli, denním režimem apod. Pokud se budete řídit tímto doporučením, můžeme všechny rodiče ubezpečit, že:

  • dopředu víte, co od školky (zaměstnanců, výuky, aktivit apod.) můžete očekávat;
  • v době zápisů či těsně před začátkem nového školního roku nemusíte na poslední chvíli stále častěji slýchat, že kapacita školky je naplněna…
  • dítě v době adaptačního procesu nebude mít s akceptací nového prostředí žádné problémy a adaptace proběhne mnohem rychleji;
  • budete mít 100% jistotu, že výběr předškolního zařízení jste si vybrali plně v souladu se svými požadavky/představami/přáními;Milí čtenáři, máte-li jakýkoliv dotaz týkající se zamýšleného zápisu děti do jesliček či školky, neváhejte nás kontaktovat. Zajímalo by Vás také, kdy je vhodné započít s předškolní výchovou a vzděláváním? Zajímalo by Vás možné rozpoznání talentu Vašeho dítěte? Nejste si jistí, kdy započít s cizím jazykem? Velmi Rádi Vám Vaše dotazy zodpovíme na tel. čísle: 776 22 44 55, anebo e-mailové adrese: info@maxikovaskolka.cz

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.