Mateřská školka Praha 6

Mateřské školky v Praze 6 jsou zastoupeny ve velmi hojném počtu. Důvodem je dobrá „obydlenost“ rezidenty této městské části a hlavně tato městská část disponuje celou řadou možností, kde s dětmi trávit čas. Mateřské školky v Praze 6 se nacházejí na velké rozloze, téměř 2násobné oproti Praze 4, ačkoliv počet obyvatel zde dosahuje o desítky procent počtu menšího. Mateřské školky v Praze 6 bohužel zaznamenaly pro školní rok 2009/2010 smutný rekord v počtu nejvíce nepřijatých dětech ve všech městských částech. Ve Středočeském kraji to např. byla Praha – východ. Byť zastupitelstva dělají co mohou, nejsou s to počet mateřských školek zejména v Praze 6 efektivně a rychle navýšit. Soukromé mateřské školky v Praze 6 dostanou však již od září 2010 „další posilu“ a počet dětí, které nenajdou místo v některé ze státních mateřských školek v Praze 6, bude nižší, než tomu bylo v letech předchozích.

Mezi významné mateřské školky v městské části Praha 6 můžeme zcela jistě řadit anglickou školku Bumble Bee, Maternity Center, Tetty, Neverland, Duhovka a další. Anglická školka Maxíkova jazyková školka pak jako soukromá mateřská školka Praha 6 mající své sídlo již v několika městských částech, má právě svou největší pobočku na pražském Strahově. Při zprovoznění nové pobočky na Vinohradech v září 2010 se tento stav obrátil ve prospěch Vinohrad. Maxíkova jazyková školka pak společně s výše jmenovanými je nejvýznamnější soukromou mateřskou školkou v Praze 6, a to i z toho důvodu, že jsou ke školce připojeny jesličky pro děti již od 12 měsíců.

Mezi významné státní mateřské školky v Praze 6 můžeme řadit např. MŠ Terronská, kde maximální kapacita školky dosahuje počtu 155 dětí. Jedná se o největší mateřskou školku v Praze 6. Další státní mateřskou školkou v Praze 6 je např. mateřská školka Fetrovská, Žákovská nebo Janákova.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.