Montessori pedagogika

Montessori pedagogika nazvaná podle Marie Montessori, italské pedagožky, a vznikla před sto lety, jako alternativní směr výuky dětí předškolního a školního věku.

Cílem Montessori pedagogiky je budovat v dítěti samostatného a zodpovědného jedince, který bude umět řešit jakékoliv problémy bez vnější pomoci. V Montessori systému si dítě samo určuje tempo výuky, volí si, jakou činnost bude dělat, jak dlouho a s kým. Učitel k dítěti zachovává respekt a staví se k němu jako by jednal s dospělým, proto k němu projevuje maximální vstřícnost a naslouchá jeho názorům či podnětům.
Pro Montessori metodiku je důležité sebehodnocení a sebepoznání, dítě tedy samo odhaluje své chyby a bere si z nich ponaučení.
Montessori výuka je  praktikována v naší Montessori školce Praha 6 Petřiny, kterou najdete v areálu kolejí Hvězda Univerzity Karlovy.

Základní principy Montessori pedagogiky naleznete na www.montessoricr.cz, V případě zájmu o tuto výchovnou metodu, anebo jakékoliv další informace týkající se předškolní výchovy či vzdělávání nás kontaktujte na 776 22 44 55, anebo na:info@maxikovaskolka.cz

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.