Bio stravování pro děti

Biopotraviny se těší stále větší oblibě mezi širokou veřejností. Když si biopotraviny zakoupíte, máte jistotu, že jíte opravdu zdravý produkt, který byl vypěstován v prostředí podléhajícím přísným normám. Naše moderní strava je ochuzená o vitamíny a minerály a především o vlákniny; bio stravování nám může pomoci začít se stravovat zdravěji a kvalitněji. Někteří lidé si bio stravování pletou s vegetariánstvím, což není totéž. Mezi biopotraviny totiž patří i mléko a jiné živočišné produkty. Bio stravování znamená zdravé stravování bez škodlivých přísad. Při bio stravování je myšleno i na nejmenší: bio kojenecká strava je vhodná již pro kojence od 5. měsíce. Rozdíl v chuti je vnímán velmi výrazně ve prospěch bio potravin. Už jste zkusili např. bio džem? Pro brambory, mrkev a další zeleninu na uskladnění si můžete jezdit přímo k ekofarmářům. Cena je podobná jako v normální zelenině.

Mezi hlavní výhody bio stavování patří skutečnost, že biopotraviny jsou odlišné hlavně tím, že vznikají na ekofarmách a ty jsou ohleduplnější k životnímu prostředí.

Mezi výhody ekologického zemědělství patří:

  • Nižší obsah škodlivých látek
  • Nižší obsah vody – lepší chuť a snadnější uskladňování
  • Příznivější energetická bilance – na získání jedné kalorie z ekologické potraviny je třeba mnohem méně energie než z běžně pěstované potraviny


Bio stravování můžeme charakterizovat tak, že při zohlednění individuálních stravovacích potřeb bio potraviny přispívají k tělesnému zdraví, ale ovlivňují i zdraví duševní i sociální. Spolu s bio stravováním je ovšem třeba změnit i celý systém života.

Přeorientování na bio stravování u mnoha jedinců pozitivně ovlivnilo imunitní systém, ale i fyzické a psychické zdraví.

Rádi byste svému dítěti poskytli kvalitní bio stravování již v předškolním věku? Rádi byste se o výhodách bio stravování dozvěděli více? Neváhejte nás kontaktovat na info lince:776 22 44 55 nebo na: info@maxikovaskolka.cz a my Vám rádi poradíme.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.