Miminko

Na miminko se rodiče většinou velmi těší, zvláště pokud se jedná o první přírůstek do rodiny. Miminkem nazýváme dítě od narození po asi jeden rok věku.

V prvním měsíci po porodu se maminka s miminkem vzájemně seznamují a rodiče si zvykají na rytmus krmení, přebalování a spánku. Miminko již vnímá rytmus a tón hlasu členů nejbližší rodiny. Během druhého měsíce již miminko začíná sledovat dění kolem sebe a otáčet hlavičku za pohybujícími se předměty. A také na náš úsměv bude reagovat úsměvem. Miminko se postupně začíná seznamovat se svým okolím a také se sebou samým, hraje si s prstíky na rukou i na nohou. Jistě se již převrací z bříška na záda a naopak. V noci dobře spinká a má rádo denní rituály – kojení, zpívání, hraní a koupání.

Do jednoho roku věku miminko zažije spoustu nových zážitků, pozná celou svoji rodinu a také nové kamarády svého věku. Spousta dětí začíná chodit mezi 10. a 12. měsícem, první nejisté krůčky se brzy změní v pevné kroky. Maminka uvažuje o návratu do práce a začíná hledat vhodné předškolní zařízení pro svého potomka. Jednou z možných variant je umístění miminka do jesliček (již např. od 6 týdnů věku). Mnohé odborné studie ovšem doporučují využívat těchto zařízení až od 12. měsíce věku dítěte. Optimální dobou strávenou ve jesličkách je přitom 5 – 8 hodin denně.

Nabídka jesliček je v různých regionech různá. Největší nabídkou disponuje Praha a okolí; ovšem zde je na straně druhé možné cítit největší poptávku po těchto službách. Obce bohužel nejsou s to uspokojit plně poptávku a soukromý sektor se zaměřuje na děti starší (od 2 – 3 let věku). S provozem jesliček se váže celá řada přísných opatření, která je třeba splňovat. Jedná se nejen o administrativní oprávnění a certifikace, ale zejména o povinnost zabezpečit takové zařízení po stránce personální. Optimální variantou tak, dle prestižní Asociace předškolního vzdělávání, o.s., jsou od 4. ledna 2010 Maxíkovy jesličky v praze.

Vážené maminky a tatínkové, rádi byste umístili své miminko/dítě do předškolního zařízení? Rádi byste se dozvěděli více o nabídce Maxíkových jesliček? Neváhejte nás kontaktovat na: info@maxikovaskolka.cz anebo na: 776 22 44 55 a my Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.