Pitný režim u dětí

Dostatečný pitný režim a vhodně zvolené nápoje zajišťují správnou látkovou výměnu. Umožňují dobrou funkci ledvin a odplavování škodlivých zplodin vzniklých v těle. Umožňují také plnou výkonnost všech funkcí organismu. Naopak nedostatek tekutin snižuje celkovou výkonnost organismu – tzn. i výkonnost duševní. Může se tedy podílet na snížení schopnosti dětí.

Riziko nízkého příjmu tekutin

Riziko nízkého příjmu tekutin je u dětí předškolního věku obzvlášť vysoké, protože jejich organismus je až ze 2/3 tvořen vodou, takže má sklon k rychlému odvodnění. Chronickou dehydratací často bývají postiženy ledviny, které vlivem nedostatku tekutin musejí vynakládat mnoho energie na vyrovnání tohoto stavu. Nedostatečným dodržováním pitného režimu vysychají sliznice dětí a tím jsou náchylnější k různým onemocněním. Především z tohoto důvodu Maxíkova jazyková školka má pro děti připravené nápoje po celý den, přičemž tyto nápoje jsou průběžně dětem aktivně nabízeny. Jedná se o neslazený čaj, příp. čaj slazený např. agávovým či javorovým sirupem, anebo medem, či vodu.

Pitný režim znamená prevenci

Dostatečný pitný režim zabezpečí prevenci šíření infekčních onemocnění dýchacích cest. Vyrovnaný pitný režim předchází rovněž dalším mnoha onemocněním, a proto je velice důležité naučit děti v průběhu dne dostatečně, správně a zdravě pít, což je jedním ze základních cílů Maxíkovy školky.

Děti mají nižší práh pro pocit žízně. Přispívá k tomu jejich zaujetí pro danou činnost a tím zcela zapomínají, co si jejich tělo žádá. Daleko více se pohybují, více mluví, ale i jejich fyziologická tělesná schránka umožňuje odpařování daleko většího množství vody. Děti by měly mít neustále na očích hrneček s tekutinou, která by měla být chuťově, ale i vzhledově přitažlivá, a měla by vyhovovat i zdravotně.

Děti mající vyrovnaný příjem tekutin jsou méně unavené, lépe se koncentrují a mají daleko méně zdravotních problémů, než je tomu u dětí, které málo pijí.

Vážené maminky a tatínkové, máte zájem umístit své dítě do jeslí či školky? Zajímaly by Vás jakékoliv další informace ohledně pitné režimu či předškolní výchovy a vzdělávání? Kontaktujte nás na 776 33 99 33, anebo na: info@maxikovaskolka.cz a my Vám rádi poradíme.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.