Zápis do školky

Zápis do školky se koná ve státních mateřských školkách každý rok v průběhu února - dubna. Na rozdíl od státních MŠ např. soukromá předškolní zařízení nabízejí, v případě volné kapacity, možnost zápisu do školky i během celého roku. Díky tomuto systému si tak rodiče mohou vybrat, kdy přesně chtějí, aby jejich dítě bylo do školky zapsáno. Zápis do školky je proces, který je třeba začít řešit včas a připravit se na něj. Díky velkému konkurenčnímu prostředí se nabídka předškolních zařízení velmi rozšířila a rodiče mají z čeho vybírat.

Školné v případě soukromých zařízení činí i desítky tisíc korun za měsíc, ale najdou se i takové školky, kde školné za cizojazyčnou či bilingvní předškolní výchovu nepřekročí 10.000,- Kč/měsíc, a to vč. stravného, výletů, aktivit atd. Pokud rodičům záleží na kvalitní předškolní výchově, je třeba s ní začít již kolem druhého roku věku dítěte, byť jen v omezené intenzitě docházení. V rámci adaptačního procesu, kdy se dítě seznamuje s novým prostředím, denním režimem, kamarády, učiteli, různými aktivitami atd., se dítěti pomalu začíná dostávat celé řady možností, jak si osvojit návyky, které může získat pouze v kolektivu.
Tato jedinečnost v sobě skrývá obrovský benefit v případě, že dítě v takové docházce bude pokračovat i nadále. Náskok před jeho vrstevníky, kteří započali s předškolní docházkou např. o 1 rok později, je v době vstupu na základní školu značný. Jako optimální varianta, kdy zapsat dítě do školky jsou 2 roky věku. Je dobré zvolit si cizojazyčné prostředí, neboť vývoj takového dítěte mohou obohatit např. rodilí mluvčí, kteří v rámci výuky seznamují děti s jejich kulturou, mentalitou, ale i prostředím.
Dítě si rychleji osvojuje svou aktivní i pasivní slovní zásobu, jeho celkový vývoj předstihne vrstevníky ve státních mateřských školkách.

A jak takový zápis do školky vlastně probíhá?

Zvolíte si školku – dle trvalého bydliště, anebo i dle místa práce. Poté je třeba vyplnit registrační formulář, kde uvedete jméno a věk dítěte, Vaši adresu, kontaktní údaje atd. Ze školky si odnesete přihlášku, kde kromě osobních údajů je třeba uvést vyjádření lékaře o zdravotním stavu dítěte. Vyplněnou přihlášku vrátíte do školky, v soukromé školce zaplatíte registrační poplatek a školné, a zápis do školky Vašeho dítěte je hotový.

Nejste si jistí, kdy je vhodné zapsat děti do školky? Rádi byste všeobecné informace o školkách či jen o zápisu do školky? Kontaktujte nás na: 776 22 44 55 nebo na: info@maxikovaskolka.cz a my Vám rádi poradíme.

Chci poslat poptávku
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.